Potřebujete poradit?  Volejte +420 465 621 161

O nás

Farmaření uprostřed Orlických hor


Bylo nebylo...tak začínají obvykle pohádky. V našem případě určitě bylo. Máme za sebou skoro čtyři desetiletí pilné práce. Jejím výsledkem je dnešní společnost BOCUS. Sídlíme ve městě Letohrad a nabízíme různé zemědělské služby a výrobky.

Co děláme? Chováme zvířata, zpracováváme maso a vyrábíme krmné směsi. To ale není všechno - jsme schopni pomoct také s nákladní dopravou, zemními pracemi či rozvozem písku a drti. Vždy jsme nejraději viděli spokojené tváře zákazníků - a to platí pořád.

Začalo to krmením králíků

Vraťme se ale nejdříve ke kořenům. Start naší práce s krmivy se datuje do roku 1979. Právě tehdy se dostavěla výrobna, která měla zabezpečit krmivo pro velkokapacitní teletník.

V 90.letech se podnik dočkal restrukturalizace a přibyla granulační linka. V roce 1992 jsme spustili výrobu krmiv pro králíky. Ta našla velmi rychle své uplatnění. V nově založeném velkochovu jsme krmili ročně na 30 000 králíků. Abychom v našem chovu dosáhli těch nejlepších výsledků, vyráběli jsme krmiva jen z nejkvalitnějších surovin a pečlivě sledovali výsledky.

Rozbor výsledků jsme se snažili využívat k tomu, aby se krmivo neustále zdokonalovalo. Výsledkem byla opravdu skvělá a kompletní krmná směs. Naše krmivo jsme postupně začali dodávat do mnoha velkochovů. Koupit ho u nás můžete i v současné době - a to v nezměněné podobě, s původní recepturou.

Jak šel čas, přibývaly výborné ohlasy našich zákazníků, a tak jsme sortiment stále rozšiřovali. V současné době tedy u nás můžete sehnat krmiva pro králíky, nosnice, kachny, krůty, brojlery, koně, telata, kozy, ovce či lesní zvěř.

Krmné směsi vyrábíme bez použití živočišných surovin. Jsme schopni zhotovit originální krmné směsi podle vašeho přání, tak aby byly vhodné právě pro vaše zvířata. Můžete si tak sestavit recepturu a vyrobit svébytné krmivo pro koně, králíky nebo třeba drůbež.

Při výrobě našich krmiv stále nekompromisně trváme na nejvyšší laťce. Dobře víme, že jen spokojení klienti se k nám rádi znovu vrátí. Chceme, abyste u nás mohli pořídit za své peníze opravdu dobrá krmiva, bez náhražek a zlevňovadel. Je to totiž jediná cesta, jak dosáhnout zdravého a ekonomického chovu.

Zvířata u nás

Chováme u nás také zvířata a je to podstatná část práce, které se věnujeme. Naše společnost BOCUS má možnost ustájit na 1 500 telat. Patříme tak k největším tradičním chovatelům v Česku. Nákup telat ve váze 60 kg zajišťujeme vlastní dopravou. Dlouhodobě analyzujeme výsledky a know-how odchovu telat neustále zdokonalujeme.

Tradiční odchov telat do hmotnosti 220 kg jsme v roce 2008 rozšířili o výkrm býků do jatečné hmotnosti do 650 kg.. Kapacita výkrmny je nastavena na 400 kusů ročně.

Hlavním výsledkem naší neustále snahy jsou telata o hmotnosti 220 kg živé váhy a býci o jatečné hmotnosti 650 kg živé váhy.

Rozhodně nám záleží na podmínkách, která zvířata u nás mají. V roce 2006 jsme investovali do zlepšení jejich pohody. Šlo o peníze jak z národních, tak evropských fondů. Naše odchovny splňují veškerá nutná kritéria pro provozování této činnosti. Vždy nám záleželo a stále záleží na tom, aby naše práce nesla punc co nejlepší kvality.

Developed by